66 GÜNDE KUR'AN-I KERİM'İ EZBERLEDİ HAFIZ OLDU

66-gunde-kuran-i-kerimi-ezberledi-hafiz-oldu

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 'Hızlandırılmış Hafızlık Eğitim Projesi' kapsamında 14 yaşındaki Habibe Sultan Çolak 66 günde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek Hafız oldu.
28 Eylül 2017 Perşembe 17:15Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 'Hızlandırılmış Hafızlık Eğitim Projesi' kapsamında 14 yaşındaki Habibe Sultan Çolak 66 günde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek Hafız oldu.Dörtyol İlçe Müftülüğün başlatmış olduğu Hızlandırılmış Hafızlık Eğitim Projesi kapsamında 14 yaşındaki Habibe Sultan Çolak 66 günde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek Hafız oldu.

Bu başarısını Ailesi ve Hocaları Ayşegül Orhan ile İhsan Akgün' ünde hazır bulunduğu törende İlçe Müftüsü Hüseyin Taner den aldığı bir plaket ile taçlandırdı.

Çolak'ı müftülük binasında kabul eden Dörtyol İlçe Müftüsü Hüseyin Taner, Hızlandırılmış Hafızlık Eğitim Projesi kapsamında 5 öğrencinin eğitim aldığını söyledi.Kurstaki 4 öğrencinin hafızlık eğitimlerinin devam ettiğini belirten Taner, "Kızımız örgün eğitimine devam ederken bunun yanında Kur'an kursumuzda eğitimine devam etmekteydi. Kur'an öğrenmek ve hafızlık kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemlidir. Hafızlar, hafızlığın nimetini hem bu dünya da hem de ahirette görürler. 66 günde hafız olan öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, ailesine, hocalarına teşekkür ediyorum" dedi.

Kur'an-ı Kerim okumasının ardından Çolak'a, Dörtyol İlçe Müftüsü Hüseyin Taner tarafından plaket takdim edildi.

Haber: Rıdvan KAYAHaber okunma sayısı: 1471

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bizden-haber

Bizden Haber

16 Ocak 2019 Çarşamba 16:45
dortyolda-intihar

Dörtyol'da İntihar!

25 Aralık 2018 Salı 16:37
karakese-ilk-kursun-dernegi-acildi

Karakese İlk Kurşun Derneği Açıldı

19 Aralık 2018 Çarşamba 17:02
dortyolda-sehit-emanetleri-sergisi

Dörtyol'da Şehit Emanetleri Sergisi

19 Aralık 2018 Çarşamba 16:03