18 Ekim 2018 Perşembe

LOGO YANI FLASH REKLAM-EMRE

FARABİ Projesi Hız Kesmeden Faaliyetlerine Devam Ediyor

farabi-projesi-hiz-kesmeden-faaliyetlerine-devam-ediyor

Hatay'ın Payas ilçesinde Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "FARABİ" projesinin 2. platform toplantısı yapıldı.
27 Ekim 2016 Perşembe 18:38
Hatay'ın Payas ilçesinde Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "FARABİ" projesinin 2. platform toplantısı yapıldı.

“Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı (PYE II)” kapsamında Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen TRH1.2PYEIS/P-03/508 referans numaralı “Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm (FARABİ) Projesi”nin 2. Platform toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray SARI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Proje Ortakları ve Sanayicilerden oluşan geniş bir katılımla 27 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

Farabi projesi kapsamında yapılan 2.Platform toplantısında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılarak istişarelerde bulunuldu. Bunun yanısıra Makine Bakımcı, Çelik Kaynakçısı ve Köprülü Vinç Operatörlüğü alanlarında mesleki eğitim alan 200 kursiyerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. Mesleki eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere yönelik Akredite sınavı ve Belgelendirme işlemleri hakkında platform üyeleri bilgilendirildi. Ayrıca Payas MTAL ile KOSGEB arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

100 kursiyere verilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine seçilecek adaylarda ne gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması gerektiği konuşuldu.

Platform üyeleri tarafından askerliğini yapmış ve kendi işini kurma isteğinde olan genç girişimcilerin öncelikli olarak tercih edilmesi kararı alındı.

Toplantıda konuşulan bir diğer konu okulumuzda öğrenim gören 300 öğrenciye verilecek olan 24 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleri oldu. Bu İSG eğitimi sayesinde öğrencilerimiz bilinçlendirilerek İş kazaları konusunda öğrencilerde farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir.
Haber okunma sayısı: 1324

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ornek-proje-bu-yil-da-devam-ediyor

Örnek Proje bu yıl da devam ediyor

30 Eylül 2018 Pazar 17:13
en-ozel-asure-programi

En Özel Aşure Programı

29 Eylül 2018 Cumartesi 21:45
9-yillik-gelenek

9 yıllık gelenek..

29 Eylül 2018 Cumartesi 21:45
dortyolda-ilk-ogretim-haftasi-programi

Dörtyol'da 'İlk Öğretim Haftası' Programı

20 Eylül 2018 Perşembe 15:37
egitimde-yemek-isi-cozuldu

Eğitimde Yemek İşi Çözüldü

17 Eylül 2018 Pazartesi 18:36
CEM SİGORTA