17 Temmuz 2018 Salı

LOGO YANI FLASH REKLAM-EMRE

FARABİ Projesi Hız Kesmeden Faaliyetlerine Devam Ediyor

farabi-projesi-hiz-kesmeden-faaliyetlerine-devam-ediyor

Hatay'ın Payas ilçesinde Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "FARABİ" projesinin 2. platform toplantısı yapıldı.
27 Ekim 2016 Perşembe 18:38
Hatay'ın Payas ilçesinde Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "FARABİ" projesinin 2. platform toplantısı yapıldı.

“Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı (PYE II)” kapsamında Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen TRH1.2PYEIS/P-03/508 referans numaralı “Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm (FARABİ) Projesi”nin 2. Platform toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray SARI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Proje Ortakları ve Sanayicilerden oluşan geniş bir katılımla 27 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

Farabi projesi kapsamında yapılan 2.Platform toplantısında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılarak istişarelerde bulunuldu. Bunun yanısıra Makine Bakımcı, Çelik Kaynakçısı ve Köprülü Vinç Operatörlüğü alanlarında mesleki eğitim alan 200 kursiyerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. Mesleki eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere yönelik Akredite sınavı ve Belgelendirme işlemleri hakkında platform üyeleri bilgilendirildi. Ayrıca Payas MTAL ile KOSGEB arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

100 kursiyere verilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine seçilecek adaylarda ne gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması gerektiği konuşuldu.

Platform üyeleri tarafından askerliğini yapmış ve kendi işini kurma isteğinde olan genç girişimcilerin öncelikli olarak tercih edilmesi kararı alındı.

Toplantıda konuşulan bir diğer konu okulumuzda öğrenim gören 300 öğrenciye verilecek olan 24 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleri oldu. Bu İSG eğitimi sayesinde öğrencilerimiz bilinçlendirilerek İş kazaları konusunda öğrencilerde farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir.
Haber okunma sayısı: 1281

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

CEM SİGORTA