'5 VAKİT NAMAZ, FAİZİ TEMİZLEMEZ'

5-vakit-namaz-faizi-temizlemez

Milli Gazete Yazarı İlahiyatçı Dr. Necmettin Çalışkan; "Faiz Alıp Verdikten Sonra Banka Müdürünün 5 Vakit Namazlı Olması Önemli Değil" dedi.
16 Nisan 2018 Pazartesi 00:00Milli Gazete Yazarı İlahiyatçı Dr. Necmettin Çalışkan; "Faiz Alıp Verdikten Sonra Banka Müdürünün 5 Vakit Namazlı Olması Önemli Değil" dedi.Milli Gazete Yazarı İlahiyatçı Dr. Necmettin Çalışkan, MKÜ Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen “Helal Bilinci” konulu seminere konuşmacı olarak katılarak helal bilincine sahip olmanın önemini anlattı.

Konferansa çok sayıda akademisyen ve öğrencinin yanı sıra İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Kırman katıldı.

Manevi değerlere sahip, helal bilinci yüksek, şuurlu nesiller yetiştirmenin bir zorunluluk olduğunu ifade eden Dr. Necmettin Çalışkan, “bunun içinde helal-haram konusuna çok dikkat etmemiz gerekir. Helal İslam'ın özüdür. Hayatımız içerisinde sadece teoride kalmamalıdır. Müslümanı bir kelime ile tanımlayacak olsak o kelime HELAL’dir. Müslüman HELAL düşünen, HELAL yiyen, HELAL giyen yani HELAL yaşayan, HELAL bilincine sahip insandır ” dedi.

HELAL DEMEK, İŞİNİ DOĞRU YAPMAK DEMEKTİR

Helal ve temiz az para, haram çok paradan üstündür diyen Çalışkan, “Helal demek, işini doğru yapmak demektir. Faiz alıp verdikten sonra; banka müdürünün 5 vakit namazlı olması toplum için önemli değildir.