Babası Tarafından Dövülerek Komalık Olan 6 Yaşındaki Çocuk, 3 Gün Sonra Öldü

babasi-tarafindan-dovulerek-komalik-olan-6-yasindaki-cocuk-3-gun-sonra-oldu

Hatay'da dersini yapamadığı için babası tarafından dövülerek komalık olan 6 yaşındaki çocuk, 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
05 Ocak 2019 Cumartesi 16:13Hatay'da dersini yapamadığı için babası tarafından dövülerek komalık olan 6 yaşındaki çocuk, 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.Hatay'ın İskenderun ilçesinde, dersini yapamadığı için öz babası tarafından elektrikli süpürgenin demir sopasıyla dövülerek komalık olan 6 yaşındaki Mertcan Y. 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

MAKİNEYE BAĞLI OLARAK NEFES ALIYORDU

Babası Mehmet Ali Y. tarafından elektrikli süpürgenin demir sopasıyla öldüresiye dövülen Mertcan, yaşam mücadelesini kaybetti. 2 Ocak Çarşamba günü yaşanan olay sonrası, ağır yaralı olarak getirildiği hastanede cerrahi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan ve bir süre önce beyin ölümü gerçekleşen Mertcan, makineye bağlı olarak nefes alıyordu. Bugün sabah saatlerinde doktorlar, Mertcan'ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

CANİ BABA TUTUKLANMIŞTI


Olayla ilgili inceleme başlatan polis, çocuğuna şiddet uyguladığı iddia edilen baba Mehmet Ali Y.'yi gözaltına almıştı. Cani baba, emniyetteki ifadesinin ardından gece sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı. Olay haber alınca hastaneye gelen şahsın eski eşi Gülistan Ö., "Ben olayı haber alarak hastaneye geldim oğlumun her yeri morarmıştı. Dersini neden yapmadın diyerek elektrikli süpürgenin demir borusu ile kafasına vurarak dövmüş. Oğlum ölmek üzere beni de her gün dövüyordu bu yüzden boşandık. Çocukları bana vermedi öldürmekle tehdit etti şimdi çocuğumun birini devlet aldı diğeri de ölümle pençeleşiyor" diye konuşmuştu.
Haber okunma sayısı: 865

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER