Erzin Selena Termik Santrali’nin lisansına İPTAL!

erzin-selena-termik-santralinin-lisansina-iptal

Hatay'ın Erzin ilçesinde Selena Kömürlü Termik Santralinin lisansının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararıyla iptal edildiği bildirildi.
15 Nisan 2018 Pazar 23:59Hatay'ın Erzin ilçesinde Selena Kömürlü Termik Santralinin lisansının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararıyla iptal edildiği bildirildi.

Aralarında Adana Barosu’nun da bulunduğu 6 Sivil toplum kuruluşu ve meslek odası tarafından 20 Haziran 2016'da açılan 6 kömürlü termik santral lisans iptal davasından birisi olan Hatay -Erzin-Selena Kömürlü termik santralinin lisansının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararıyla iptal edildiği bildirildi.

Adana Barosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Selena Kömürlü Termik Santralinin elektrik üretim lisansı, aleyhine dava açtığımız Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından iptal edildi ve açtığımız davalarda ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı” denildi.

20 Haziran 2016'da açtığımız 6 kömürlü termik santral lisans iptal davasından birisi olan Hatay -Erzin-Selena Kömürlü termik santralinin lisansı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararıyla iptal edildi.