Sağlıklı Bir Yaşam İçin Aile Hekiminizi Erken Tanıyın

saglikli-bir-yasam-icin-aile-hekiminizi-erken-taniyin

Belen İlçe Sağlık Müdürlüğünden Yapılan Açıklamaya göre;Vatandaşların sağlık ile ilgili danışmanlık ve rehberlik hizmetinin de alınabildiği “Aile Sağlık Merkezlerine” başvurmaları gerektiğini bildirdi.
07 Ocak 2019 Pazartesi 17:45
Belen İlçe Sağlık Müdürlüğünden Yapılan Açıklamaya göre;Vatandaşların sağlık ile ilgili danışmanlık ve rehberlik hizmetinin de alınabildiği “Aile Sağlık Merkezlerine” başvurmaları gerektiğini bildirdi.
“Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tedavi için yılda en az bir defa aile hekimine gitmeyi unutmayın.” Bildirisi ile tüm vatandaşları uyaran Belen İlçe Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların sağlık durumu ile alakalı her soru için aile hekimiyle iletişime geçip, hekimlerinden sağlık ile ilgili danışmanlık ve rehberlik hizmetinin de alınabildiği “Aile Sağlık Merkezlerine” başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmetlerin başında gelen Gebe ve Loğusa muayene takibi, bebek ve çocuk rutin muayene ve takibi, aşılama ve bağışıklama hizmetleri, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine yönelik tarama ve takipler, Obezite takibi, hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik tarama, takip ve tedavisi, üreme sağlığı hizmetleri, her türlü sağlık sorunu için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri verildiğinin altını çizen yetkililer vatandaşların mutlaka yılda bir defa Aile Hekimlerine gitmeleri konusunda uyarıda bulundular. Aynı zamanda teşhis ve tedavi hizmetleri kapsamında yaşa özel muayene, teşhis ve tedavi hizmetleri ile laboratuar hizmetlerini de vatandaşlar bu kurumlardan alabilecekler.

Belen İlçe Sağlık Müdürlüğü e-devlet ve e-nabız üzerinden elektronik ortamda, İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri ile Toplum ve Aile Sağlık Merkezlerinden vatandaşların Aile Hekimlerini öğrenebileceklerini, isterlerse bu müdürlüklerden bizzat başvurarak ya da www.turkiye.gov.tr adresinden aile hekimlerini değiştirebileceklerini bildirdiler.Haber okunma sayısı: 1204

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER