YAYLADAĞLILAR DENEĞİ 9 OCAK’TA KURULUYOR

yayladaglilar-denegi-9-ocakta-kuruluyor

Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan Yayladağlılar Dernekleşme aşamasında sona gelerek kuruluş tarihini Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 9 Ocak olarak kararlaştırdılar.
26 Aralık 2018 Çarşamba 01:20
Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan Yayladağlılar Dernekleşme aşamasında sona gelerek kuruluş tarihini Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 9 Ocak olarak kararlaştırdılar.Yayladağlılar Kültür Sanat ve Dayanışma Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü olan 9 Ocak 2019 tarihinde resmi kuruluş tarihi olarak kararlaştırdılar.

Dernek Başkanı Mehmet Atmaca, “Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan yaklaşık 8.500 Yayladağlı hemşerimiz yaşamakta. “Bismillah” diyerek başladığımız Dernekleşme sürecinde nihayete gelmiş bulunmaktayız.

Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimizle bir araya gelerek  Derneğimizin kuruluş tarihini Milli Mücadelede İlk Kurşun’un atan Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü olan 9 Ocak olarak belirledik.

Dernekleşme sürecine başladığımızda da belirtiğimiz ve altını çizdiğimiz üzere Yayladağlılar Kültür Sanat ve Dayanışma Derneğimiz kesinlikle ve kati olarak hiçbir siyasi yapının ne yanındadır ne de karşısındadır. Gayemiz Yayladağlılar olarak bugüne kadar olduğu gibi; yaşadığımız şehre kültürümüzle, sanatımızla, zanaatımızla bundan sonrada değer katmaya, birlik ve beraberlik içerinde devam edeceğiz” dedi.
Haber okunma sayısı: 427

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER