Yayladağlılar Derneği Kuruldu

yayladaglilar-dernegi-kuruldu

Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan Yayladağlılar Derneklerini kurdu.
16 Ocak 2019 Çarşamba 17:53Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan Yayladağlılar Derneklerini kurdu.Dörtyol ilçe Kaymakamı Murat Bulacak'ı makamında ziyaret eden Yayladağlılar Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Atmaca ve kurucu yönetim kurulu üyeleri, derneğin kuruluş amacı ve misyonu hakkında bilgiler vererek, Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde yaşayan yaklaşık 8.500 Yayladağlı hemşerimiz yaşamakta. “Bismillah” diyerek başladığımız Dernekleşme sürecini tamalamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu süreçte derstek ve katkı sunan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak da "Derneklerin aktif ve faal olması gerektiğine inanıyorum. Bu bağlamda Yayladağlılar Derneği de eminim ki hem kendi kültürlerini yaşayacak ve yaşatacak hem de ilçenin sosyal etkinlikleri ve yaşamına katkı sağlayacaklardır. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Yayladağlılar Derneği Başkanı Mehmet Atmaca ve beraberindeki kurucu yönetim kurulu üyeleri resmi kuruluş dilekçelerini vererek resmen kuruldu.

Kısa adı YAYLADER olan Yayladağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Atmaca olurken, kurucu yönetim kurulu ise: Murat Dönmez, Ahmet Benli, Yusuf  Acem, Mehmet Alper Tükseven, Bayram Tufan Eroğlu ve Rıdvan Kaya isimlerinden oluştu.Yayladağlılar Derneği Başkanı Mehmet Atmaca ve kurucu yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet daha sonra Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara ve Payas Müftüsü Abdullah Sertoğullarından'ı makamlarında ziyaret ederek derneğin kuruluşu hakkında bilgiler verdi.