YENİ DÖRTYOL TİCARET VE SANAYİ ODASI

Rıdvan Kaya

Rıdvan Kaya

E-Posta : kaya-vefa@hotmail.comMalum hep şikayet, sorun, problem yazmak zorunda kalıyoruz. Ama bu defa başka. Bu defa iç ısıtan örnek bir kurumu yazıyorum Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası yeni yönetimi ile yepyeni bir yönetim anlayışını da ortaya koydu.

Oda Başkanı Ercan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri sahaya indi. İlçedeki yemek ihalelerinde Dörtyol dışından firmaların yemeklerinin değil ilçenin parasının ilçede kalması düşüncesine katkı sunarak dik bir duruş ve tavır sergiledi ve sonrasında netice alındı. 

Dörtyol Milli Eğitim, kendi yemeğini kendisi üretiyor. Üstelik yemek malzemelerini de Dörtyol'dan alıyor.

Üyelerini sadece aidat veren birer kurum olarak görmediklerini ispatlama adına ziyaretler yaptı. Dinledi, çözüm ve katkı sundu, kendini aşan sorunları da rapor haline yetkili ve ilgili kurumlara aktardı. Bununla da yetinmedi takipçisi oldu, olmaya da devam ediyor.

Öyle şaşalı yemekler davetler lüks,pahalı harcamalar da yapmıyor. Kurum aracını hemen hemen hiç kullanmıyorlar. Yurt dışı, şehir dışı programlarına kafile halinde gitmiyorlar. Öyle yemek içmek fotoları da paylaşmıyorlar.

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize katkılarını..
Eşortman ihtiyacı olana eşortman, kıyafet ihtiyacı olana kıyafet, defter ihtiyacı olana defter, Klima ihtiyacı olana klima temin etmesi. Devlet Hastanesine tıbbi cihat yardımını, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine erzak yardımlarını söylemiyorum bile.

Hani şu NURSAN meselesi var ya. Her gelenin 15 gün içince açılıyor diye müjdeleri bol keseden salladığı mesele, Dahasında bir de NURSAN Hastanesi var ya.

İşte Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası o meselede de milli bir tavır ve sorumluluk ile çalışıyor, kısa sürede de yansımaları ve somut sonuçları ortaya koyacağına inanıyorum.

Dahası mı?
Dahası var...
Sadece daha dikkatli takip edin görün derim.
Aktif, dinamik yeni Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasındaki bu aktifliğin ve dinamikliği diğer STK'larda da görmek ümidiyle. Zira bu tür kurumlar ne kadar aktif olursa ilçede o denli güzelleşir inancındayım..

Rıdvan KAYA


03 Ekim 2018 Çarşamba 04:01
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.